Pimler

Български Turkce Македонски

 

Bu planın kompozit malzemelerin yapı sunulmaktadır. Genel olarak, her bir kompozit ve (beyaz çokgenler) bağlayıcı bir ajan (sarımsı-kahverengi doku) dolum oluşur. materyal nedenle adı - kompozit, yani farklı maddeler oluşmaktadır. Bu ismi sadece diş hekimliğinde kullanılan değildir - çok yapı malzemeleri de iki veya daha fazla bileşenden oluşur ve bu nedenle kompozitler denir. ilgili madde malzemelerin temini plastik malzeme yapar ve diş boşluğuna yerleştirme sağlayan bir sıvı, zaman. reaksiyonun Kurstan sonra ilgili bileşikler malzeme çok sert olur sertleşmez. kür kimyasal bileşikler ise malzemenin iki bileşeni karıştırılarak yapılır; fotokompozitite sertleşmesine ışınlama altında ışık. süreç polimerizasyon nasıl çalıştığını görmek için buraya tıklayın.

Aslında, kompozit malzemelerin kimyasal bileşimi bu kadar basit değildir. Ayrıca, bağlayıcı faz ve inorganik dolgu daha birçok maddeler bulunur. dolgu ve plastik gibi tamamen kimyasal yapısı ve özellikleri gibi farklı maddeler ve onlar herhangi bir aracı üzerinden bağlı olmasına gerek, silantni bağlayıcı ekleyin. Aksi takdirde ürün düşük güç ve aşınma özelliklerine sahip basit bir fiziksel karışımı olacaktır. Farklı diş farklı renk ve malzeme farklı renkler, farklı durumlarda eşit başarı ile kullanılmak üzere gereken gibi pigmentleri ekleyin. başlatıcı ve polimerizasyon, ultraviyole stabilizatörler, inhibitörler ve antioksidanların sürecini destekleyen sistemler vardır - onlar depolama sırasında spontan polimerizasyon karşı korur. Floresan bileşikler önemsiz madde değildir - onlar sert diş dokuları gibi malzemenin floresan sağlar. Aksi halde, ışık (floresan lambalar özellikle doğrudan güneş ışığı) etkisiyle dişin arka plan dolgu dışbükey var. Birkaç gençler (çoğunlukla punkların ve tehnomaniatsi) ise disko onlar kızdırma tüm mühürleri hayran kalacak.

Kompozitler gibi kimyasal özellikleri genellikle fotokompozitite daha kötüdür - dolgu rengi daima dişin o aynı olmayabilir, böylece tek bir renk sadece hemen hemen her zaman verilen vb zamanla, sarı iyi cilalanmış değil Hepsi bu, ama fotokompozitite (sözde photopolymers) de tam tersi ne yazık ki daha pahalıdır ve henüz klinik geliştirme daha fazla zaman gerektirir.

İnorganik dolgu olarak kimyasal bileşimi en baryum silikat, stronsiyum az cam iterbiev trifluoride, kolloidal silisyum ve zirkonyum silikat içerir. yükleme partikül büyüklüğü gibi kompozit bir sınıflandırma yoktur. Bu sınıflandırma onların özelliklerinin çoğunu için gereklidir.

Kompozitlerin aşağıdaki türleri:

Mega makrofilnite ve kompozitler, ancak mekanik olarak çok güçlü yüzeyinde parlatma ve zaman içerisinde partiküller ve onları son kaba ve gözenekli hale çıkarmak. Bu eksikliklerin mini ve mikrofilnite kompozit eksik, ama gücü yeterli değildir. malzemelerin her iki grubun avantajları birleştirmek için, üreticiler hibrit kompozitler oluşturdu - onlar binbaşı dağılmış küçük dolgu parçacıkları iki tür var. Bu daha fazla maddi gücü artmış ve parlatma kolaydır. Yukarıdaki şemasında Sunan sadece bir melez bir malzemedir. nanofilnite kompozit olarak dolgu boyutu yerine bileşik daha homojen bir karışım daha fazla malzeme özellikleri var neden organik faz, büyüklüğü ile orantılı olduğunu öğrenin. Mekanik dayanım nedenle en çok diğer tüm malzemelerine göre ve bir ayna parlaklık kadar parlatma olduğunu. dolum miktarı parçacıkları yansıtmamaktadır böylece ve ışığı emer ve neredeyse görünmez, daha az görünür ışığın dalga boyunu aşıyor. hiçbir diş minesi farklı bir madde vardır - Bu, bu malzemelerin mükemmel estetik için nedenidir.