Bağlayıcı

Dağlama enkaz kaldırma pürüzlülük ve bir olduğunu hangi süreç tamamen kimyasal elde etmek için ajan ile kimyasal tedavi edilir yüzey nesnenin bir. En sık gravür ama, asitler ile yapılır dekapaj orada üsler için yöntemler de vardır kullanılan gravür en yaygın olduğu bilgisi var insan iki alanları - devreler baskılı üretim ve diş hekimliğinde özellikle bir çürük tedavisi Tarif farklı birçok aşındırma yöntemleri ajanları hangi dağlama anlaşma ile farklı. Tarif, yakma plazma yöntemleri ve iyon ama ağız's sabırlı trudnoprilozhimi olarak - hiç kimse yay ile ağzına çalışma imkanı hakkında heyecanlı olacaktır ve aşındırma işlemi ancak kuvvetle etkilemiş, sıcaklık da diş hekimliği klinik zaten sıcaklığı vücut işlemler var. Bu nedenle, gravür ajan dünyanın sık sık en maleykovat ve acentelerin de kullanılan sitrik asit gravür olarak da dayattığı bir çözüm% 37 ortofosforik asit.

Ецвана зъбна повърхност

Ецване на зъба

Kazınmış diş yüzeyine uygulanmalıdır bağlantı sistemi

Etch jel, mavi, yeşil ya da diş yüzeyi ile kontrast kırmızı renklidir. Üreticiler lekeli jelleri ve sıvı kendi içinde bir son değildir, ancak diş hekimleri lehine olmak - jel yıkarken, herhangi bir kalıntı bırakmadan tamamen çıkarılmalıdır. Jel dekapaj Asgari porsiyon dramatik dental restorasyonların kalitesini etkiler, iyi-bağlantılı sistem çalışmaz, orada dişin vital ise güçlü bir hassasiyet olabilir, vs olacak.

Telefon 032 642054 tarafından randevuları tutun - inceleme tamamen ücretsizdir. On-line istişareler için tıklayınız ...

Ецване на зъб

Diş rubber dam ile izole edilmiştir jel gravür uygulanacak olmaktır. Koferdamat yalıtımı sağlar - hava üfledi gelen tükürük veya özet olarak su buharı düşmeye diş üzerinde hiçbir yolu yoktur. Iyi dağlama jelleri ve boyandı optimum yoğunluğu - ne mngo ne de çok kalın nadir. jel dağlama çok nadirdir, o dişin ve hastanın ağız diş üzerine baraj olmaksızın dışarı koştu. jel ve asitli olduğu için tadı oldukça ekşi olan bu durum çok rahatsız edici, daha yansıtıcı süreleri ve salivasyon artışı dramatik tükürük ile diş kontaminasyon riskini artırır. Ayrıca, çok jel fazla malzeme ile ilişkili boşluğu, dışarı akar. Tersine, jel çok kalın olması durumunda, bu ve Uygulama kanül sert geliyor ayrıca diş yüzeyine iyice karıştırın değildir. Tipik bir kazınmış jeller kalınlaştırmak kalmak uzun zaman.

Ецващ гел

Kavitet jel dağlama ile doldurulur

Ецван и подсушен зъб

Asitli su jeti jel bol ile yıkanır ve boşluğu kurutulur.Prosedürün uygun bir şekilde yürütülmesine dişleri beyazlatmak yüzeyi ile - tebeshirenobyal renk yoktur. Etch jel klinik endodonti açısından bir hatadır epoksi mühürleyen, çözülür - Ayrıca gütaperka ve kanal duvar arasında yarık içerir. Topendodontite urefitsiumite her zaman sıvı kompozit kompomer glazyomeren veya çimento izole kanalı doldurmak için önerilir. DRM (ABD) Diamond Linki olarak - Belki de böylesi durumlar için en uygun öz-etch reçine çimentodur. Bu durum hemen difüzyon ile derinlemesine gidilen ve gelecekte endodontik Sorun böylece olası kanalları kapatarak bağlama sistemi uygulanan olacak, ancak daha fazla araştırma bu konuda gelecekte ihtiyaç vardır - nasıl derin rölyefler jel kök patı alır ve dolgu kanal çarpıtmak için tehdit olmadığını.

 

Kazınmış diş yüzeyi çok geniş bir alana sahiptir. derin girmeden ve diş ve fiili bağı arasında bir aracı görevi gören - astar daha fazla rol oynar aplitsiran kremi bu durumda - Bu ne düşüyor ilk sıvı olacağı önemlidir. self-etch astar içinde çok daha fazla derinliğe kadar nüfuz ve bağlantının çok daha fazla güç sağlar önceden kazınmış yüzeye uygulanabilir - Bu aslında bir şey DRM ciltleme sistemi özgüdür. Ancak, klimalar içinde asidik maddeler daha fazla mine ve dentin ve ek koruma sağlamak kazınmış.

Кодиционер - праймер

Etkileşim DRM

Ецвана зъбна повърхност

Emaye yüzey dağlama. Inorganik asit diş minesini de güçlü ve hızlı çözünmüş mineral olduğunu.

DRM eşsiz bağlama sisteminin etkileri Grafik modeli. astar mavi renkli aynı zaman Kremi. Tam olarak ne olur? Email ve% 37 ortofosforik asit ile dağlama ön makroretentsii olmasıdır. Daha sonra saç kremi uyguladığı asit emaye ekstra malzemeler kazınmış - mikroretentsii almak grafik düzeni keskin kenar ve çapak olarak etiketlenmiş olmasıdır. hiçbir inorganik asitler konditsonera kompozisyonu, ancak zayıf bir organik olanları beri jel aşındırma gibi dişler Takva ölçüde kazınmış değildir. Bu nedenle, ortaya çıkan pürüzlülük, ama çok daha sığ olduğu defalarca kısmen başarılı yukarıda şeması sunulmuştur bağlantı alanı artmıştır. Tüm bu daha güç kompozit ile ilişki ekler ve bir diş restorasyonların daha fazla dayanıklılık için ön koşuldur. Astar hiçbir asidik maddeler ile saf plastik aplitsira Bond tarihinde şartına bağlıdır.

DRM Bankası bu durumda - diş fiili bağlantı sistemi neden olmaktadır On. mavi ışık bağı ile polimerizasyon sonra diş yüzeyinde ince bir film tabakası oluşturur tebeshirenobyala ve parlak görünmüyor. ve kompozit plastik mekanik özellikleri değil gelecekte diş restorasyon bozabilir diş üzerinde plastik kalın bir tabaka şeklinde değil - İyi bağlantı sistemleri düşük viskoziteli var.

DRM Bond

DRM bondu-ABD

Tel 032 642056 - bedava inceleme ve hazırlık tedavi planı için zaman kazanın.

Mine diş Öncelikle dağlama tarafından açıklanan 1955 yılında yazar emaye-sonra tedavi yüzey asit plastik dayanıklılık ve akrilik restorasyonlar tekrarlanan bu mekanik değişiklikler ve gözlenen kimyasal artıran plastik ve emaye arasında bir ilişki geliştirmek. Bu bilim adamı açıldı box Pandora'nın sahip olduğu konusunda hiçbir fikrim bir - ne, sonra çılgınca ithalatçılar, yarış başlar tarafından üreticilere dağıtım klinisyenlerin kompozit diş dokusu sabit çeşitli sunmak teknikleri, iklimlendirme ve bağlantı gravür. Sonuçta,araştırmanın geniş sonucu prizmalar sonucuna ki içinde kristalleri arasında mikroprostranstvata arasında prizmalar ve yüzey artırır prizma çözünür asit.Mikrometre alma Microporoz ve 30 mikrotsepnatini için derin 10.kare milimetre diş minesi biri. Çünkü bağlayıcı gravür önemli ölçüde artmıştır yüzey sonra prizmalar olan 40.000 yaklaşık 30.000 için.

Asit ile mine aşındırma yılında Silverstone 1975 al et e-posta tür değişiklikler açıklanan üç:

Mine etkisi birçok faktöre dağlama On. Örneğin, asit türüne aşındırma işlemi için gerekli olan - fosforik asit, florinlenmiş fosforik asit, sitrik asit, maleykova, oksalik, tannik, etilendiamintetraasetik asit (EDTA), trikloroasetik asit, asit, vs poliakrilova etkilerini test edilmiştir Asitler asitleme birçok Endodontide birçok uygulamada bulunur - vb, onun şelatlama eylemi ile kombinasyon halinde kireçlenme parçalanması için - sitrik asit bulanık tabakası, EDTA kaldırmak için hizmet eder En yaygın asitleme jel çapında anda fosforik asit dayanmaktadır. Önemi de aşındırma ajan asit konsantrasyonu, - diğer klinik çalışmalarda 10-60% konsantrasyonları kullanılmıştır. Bu asit konsantrasyonuna bağlı olarak, farklı bir çökelti elde olduğu gösterilmiştir. Örneğin, uygulama sırasında% 50'lik bir konsantrasyonda çökelti kimyasal bileşimi monocalcium fosfat monohidrat ile 60 saniye alır. Fosforik asit konsantrasyonu yıkamak için daha zor olan kalsiyum fosfat dihidrat kompozisyona sahip bir çökelti oluşturan, aşağıdaki% 27 olması durumunda bu çökelti kolayca yıkanır.

 

Изолация на зъбите с кофердам

Örneğin, bir asit türü aşındırma işlemi için önemlidir - trikloroasetik, (EDTA asit, ethylenediaminetetraacetic) tannik test edilmiş etkileri fosforik asit, florinlenmiş fosforik asit, sitrik asit, maleykova, oksalik, asit poliakrilova asit vsdağlama asit birçoğu, uygulanması ise daha var. Endodonti - sitrik asit tabakası bulanık kaldırın için kullanılan, EDTA - vb eylem şelat onun ile kombinasyon için parçalama ve kalsifikasyonlar da gravür jel dünyanın ortak en fosforik asittir şu anda dayanır klinik çalışmalarda% 10-60 var kullanılan konsantrasyonlarda diğer önemi de in  ajan dağlama asit konsantrasyonu. Bu çökeltiler farklı olsun konsantrasyon bağlı olduğunu edildi gösterilen asit.

 Örneğin, yönetim%50 sırasında konsantrasyon de monohidrat monocalcium fosfat bileşimi çökelti kimyasal alır 60 saniye. Zordur, daha yıkanmış dihidrat kolayca yıkanır Bu çökelti fosfat kompozisyon kalsiyum bir oluşan çökelek,% 27 fosforik asit aşağıda, konsantrasyonu eğer. 30 asit ortofosforik zaman dağlama ile 40% kalıcılık sağlayan en iyi şekil.derinliği Feshi ve kalsiyum 40 asit fosforik artan konsantrasyon ile dağlama arttı. Güçlü çözücüler kalsiyum çözünmesi daha az ve gravür ve klinik geniş sonucu olduğunu sığ 37 konsantrasyonlarda asit gravür çalışmaları vardır etkili en karara yol açtı. Bu nedenle, hemen hemen tüm üreticiler.

Diş hekimliğinde kullanılan maddelerin konsantrasyonu bir de jel teklif dağlama Medicept(İngiltere)(Fransa)Teknik ve Genel İngiltere), vb Uygulamada, sıvı formda jeller dağlama uygulamak ve bir jel oluştururlar.Jel daha kolay emaye ve aplitsira diş yüzeyine daha kolay derinlemesine nüfuz. Kazınmış sıvılar genellikle yerçekimi etkisi altında üst dişlerin özellikle diş boşluğu dışında çok ince tutarlılık ve akış var.uygulayarak bekleme süresi jel dişlerin üreticinin talimatlarına göre, zaman ki bir hareket için gerekli dekapaj zaman sıvı karıştırılması ya da sürekli olarak daha fazla kalsiyum iyonları çekecek taze asit yeni bölümlerini teslim olduğu jel, gravür ajanın etkilerini artırır.Bu doygunluk önler ve etkisiz hale asit kaldırın. Bunun olmaması gerektiğini vurguladı edilmelidir olarak bu tür hareketlere.

Ецващ гел

Fransa - R & S üreten, jel Dağlama. 1.2 ml Dört şırınga.

Ецващият гел е аплициран

Microporoz arasındaki engelleri ortadan kırılmış olduğundan ve gravür tutma etkisini azaltır, bir fırça veya pamuk pelet ile ajan aşındırma ovuşturdu. Birçok üretici bu kazınmış 60 saniye öneririz. Ancak, taramalı elektron mikroskobu ile çalışmalar 15 saniye süreyle gravür, 60 saniye boyunca aşındırma gibi aynı etkiyi alır gösterdi, laboratuvar çalışmaları bu marjinal mikropropusklivost ve ilişkinin gücü dağlama her iki tip için benzer değerler göstermektedir. Aynı sonuçları aşındırma etkisi yapılan bir klinik çalışmada elde edilir en önemlisi, belirgin diş ameliyat sonrası aşırı duyarlılık azaldı tükürük ve mikroorganizmalar ve ile kavite bulaşma olasılığını azaltır, böylece zamandan tasarruf. Bu nedenle, orada 15 saniye uygulama kendine özgü bir gravür uygulanmaktadır.

Зъбната повърхност е ецвана

Jel dağlama sıvı, yaklaşık 30 saniye dekapaj ile yaklaşık 15 saniye - diş yıkama başlar gravür sonra. yıkama ve kaldırıldığında asit ve kalsiyum tuzları diş elde. diş yüzeyinde aç maksimum mikroretentsiite. bir kukuleta ile Sıvılar veya slyunosmukatel heveslenmiş, oral mukoza üzerinde düşmemelidir, gibi durumlarda, hasta refleks zaman artar salivasyon bir ekşi tat hissetti. Bu da bir tükürük protein molekülleri ile kazınmış diş yüzeyinin kirlenmesi için ön koşuldur. Bu durumda, yeniden 10 saniye için gravür yürütmek için gereklidir. Yıkama hiçbir petrol, bu yağsız kompresör ile çalışmak için yağ ile kontamine değil daha fazla su için iyidir içeren su ile yapılmalıdır.

Готовите зъбни реставрации

Çürük kusurları Diamond Crown Dental Research Laboratories Inc malzeme ile restore edildi - ABD

 

Birçok üretici 60 saniye kazınmış öneririz. Ancak, 15 saniye dağlama 60 saniye dağlama ile aynı etkiyi elde etmek için bu elektron mikroskobu gösterisi tarama çalışmaları, laboratuar çalışmaları ilişkinin marjinal mikropropusklivost ve gücünü aşındırması, her iki tür için benzer değerleri olduğunu göstermektedir.Aynı sonuçlar aşındırma etkisine ilişkin bir klinik deneme elde edilir. Bu nedenle, pratikte zaten dağlama yaklaşık 15 saniye itiraf uygulanan - böylece zamandan tasarruf, tükürük ve mikroorganizmalar ve en önemlisi, belirgin postoperatif diş hassasiyeti azalır ile kavite bulaşma olasılığını azaltır. Kan ve protein açısından zengindir ve ciddi temizlenmiş yüzey aşındırma kontamine sıvı krivikularna, karışımı bültenleri - dişeti kanaması yakın kazınmış yüzeyi gibi diş hekimi için çok rahatsız. Proteinler asidik ortamda ve mine prizmalar arasında büyük bir başarı takunya gözenekleri hızlandırdı.

Sıvı gravür 15 saniye ve jel gravür yaklaşık 30 saniye - dağlama sonra diş siler. Yıkarken kaldırılır ve asit ve kalsiyum tuzları diş ekstrakte edilir. Maksimum mikroretentsiite diş yüzeyine açın. Akışkan aspiratör veya slyunosmukatel ile aspire edildi, hasta tadı ekşi ve refleks süresi artar salivasyon hisseder gibi durumlarda olduğu gibi, oral mukoza üzerine düşmemelidir. Bu sırayla tükürük protein molekülleri tarafından kazınmış diş yüzeyinin kontaminasyon için bir ön koşuldur. Bu durumda, periyodik olarak yaklaşık 10 saniye için yeniden yakma için gereklidir. Yıkama yağı içeren su ile yapılmalıdır, ekstra tereyağı ile su kontamine olmaması için yağsız kompresör ile çalışmak daha iyidir. Ayrıca, içme tuzlu suyun son derece olumsuz etkileri var ikincisi daha zordur, özellikle de - bu tuzların yüzeye çökertilir ve prizmalar arasında derin nüfuz bağlama sistemi etsvanat önlemek. Ayrıca su veya yağ içermemeli kuru bir hava akımı vardır. Gravür teknikte diş yüzeyi beyaz Chalk hale gelir (özellikle emaye) ve bağlama sistemi ile uygulama için hazırdır. Beyazladığında yaramazsa, yaklaşık 15 saniye tekrarlayın. Daha sonra bunun için diş yüzeyi parlak ve parlak bir görünüm mümkün nedeni ise, - genellikle bu aşındırma edilecek alan çevresinde plak varlığına bağlıdır. Ama son derece güzel yapılmış kompozit bir çekim olabilir ve diş hekimi aldatmaya - diş minesini düşünüyorum, ama aslında neredeyse imkansız etch kompozit, çalışıyorum. Bu çok iyi renkler ve mükemmel lehçe olan daha yüksek bir sınıf, kompozit sadece gerçekleşebilir.

Yakın zamana kadar, dentin aşındırma konservatif diş hekimliğinde sapkınlık olarak kabul edilmiştir. Bu bulanık tabaka, açık dentin tübüllerine, kurutulmuş odontoblastnite sürgünler kaldırır ve diş siniri hasar için potansiyel yaratır gibi önceki tahminlere göre bu hayati diş için çok zararlıdır. Güçlü artar ve post-operatif diş hassasiyeti, daha yeni çalışmalara göre, ancak, şeytan kadar siyah değil görünür - öyle asit dentin sıvısı tampon iyonları yana, dentin içine derinden nüfuz etmez. Fusayama, Bertoloti ve ameliyat sonrası sakatlık Kanca nedeni göre yapışkan protokolünün yanlış uygulamadan oluşur diş aşındırma ve mikro sızıntı değildir. Aynı zamanda dentin tübül boştur ve odonroblastni büyümeler ve non-mineralize kollajen ihtiva ettiği bilinmektedir. Kollajen dentin tübül lümeninin% 65 doldurur, bunların% 16 lümen yaklaşık% 20'si işgal kollajen büyük demetleri içerir. Ne kadar çok oranları dışında öğrencilerin zor sınavlar için hatırlamak bulmak? Kollajen tau et al (1995), büyük miktarlarda göre büyük ölçüde yatan hamuru zarar gelmesini önler in vivo dentin geçirgenliğinin, azaltır. Cansız dişlerde, işler çok farklı - odontoblastite nekroz Alım Satım dentin ve kollajen desteklenmeyen bir payı olarak hızla azalmıştır. Ama sonra hiçbir pulpa dokusu var ve gravür de zarar hiçbir şey yoktur - diş kırılmasına neden sadece dental dokuların kırılganlığının artması muhtemeldir. Bu nedenle, yaşamsal ve depulpirani diş dentin için zayıf bir asit ile kazınmış edilmelidir -% 10 fosforik ya da nitrik asit, poliakrilova, oksalik, sitrik sulu çözeltiler, vb maleykova asitler. Reifeis göre (1995) Organik asitler yaklaşık 1 bir başlangıç ​​pH değerine sahiptirler, fakat hızlı bir artış ve bu nedenle dentin aşındırma için potansiyel olarak daha güvenli.

Ama bütün bu gereksiz birçok klinik protokolü zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, çoğu üretici 2000 civarında total-etch sistemler sunmaya başladı - şey tanıttı ilk şirketlerden biri (yakında Alman üretici ESPE edinilen ve 3M ESPE oldu) 3M Dental Ürünler oldu. Söz konusu yapımcı toplam aşındırma gerektiren satış Scotchbond MP için koymak - çok daha yönetilebilir bir klinik koşullarda teknik olarak zordur, özellikle arka dişlerde aşındırma Ayrı mine ve dentin ayrı aşındırma ile karşılaştırıldığında. Bu şu anda kompozit malzemeleri ile çürük boşlukların dolgu dünya çapında en çok diş uygulamalarında kullanılan bir bağlama ajanı uygulanması takip dental dokuların gravür modern kavram, yol açtı.

Terminoloji bazı fark vardır. Literatürde yöntemleri konditsonirane ve praymerizirane dağlama. Ne var? Yüzeyinin ilk iki tedavi için mine ve dentin arınma takip kimyasal bir madde ile tedavi edilir; praymeriziraneto diş astar sürülür ve gömme değildir. Asitleme kuvvetli bir asit ve sonraki yıkama ve havalandırma ile bir tedavi yöntemidir - zayıf bir asit ile ve daha sonra yıkama tedavisi. Dağlama ajanlar 37-40% fosforik asit, nitrik asit (çok nadir) vardır. Konditsoneri sitrik asit ve EDTA maleykovata vardır.